• Home
  • Webshop Werk aan de Muur
  • Informatie, Tips & Trucs
  • ABOUT ME
    • Borstkanker
    • Het gevecht tegen kanker
    • Depressie

Elly van Veen

~ Fotografie

Elly van Veen

Maandelijks Archief: mei 2016

Gehaakt sprei

31 dinsdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in HAKEN

≈ 12 reacties

Tags

Ariadne, badvrouw, banen, collega, Domburg, downloaden, effect, foto, fout, gehaakt sprei, Haken, internet, kant, kleindochter, Martina Wissen, oma, patroon, speurwerk, sprei, traditie

Toen mijn lief en ik gingen samenwonen, mocht ik van mijn oma kiezen:25 gulden of een gehaakt sprei. Ik koos voor het laatste. Mijn oma heeft mij leren handwerken met veel geduld. Ik heb het sprei al 40 jaar en ben er nog steeds trots op en blij mee. Mijn oma heeft er minstens 6 gehaakt ( 6 kleindochters) Oma heeft dus minimaal 96 banen gehaakt. Tradities zijn er om in ere te houden. Mochten wij een kleindochter krijgen, dan zal ik voor haar ook dit sprei haken ( en ik heb zomaar een vermoeden dat ik er geen 6 ga krijgen..)

sprei-6627

Het patroon is prachtig en is ook heel oud. Het heeft in een Ariadne van 1988 gestaan maar toen had ik het sprei al, het moet dus veel ouder zijn..

sprei-2633

Speurwerk op het Internet leverde deze prachtige foto uit de jaren 30 op van de oma van Anna, Martine Wisse. Zij was badvrouw en werkte bij het badhotel van Domburg. Op deze foto staat ze met een collega. Maar kijk eens wat ze haakt…….het sprei….. Het bericht van Anne vind je op haar creatieve blog

IMG_0461

Tijd om het patroon uit te werken…ik heb wel ontdekt dat er 2 variaties zijn, wat een verschil oplevert op het eind van de banen. Ik ben van het sprei van mijn oma uitgegaan. Ik heb met naald 2 1/2 gehaakt maar mijn oma had een nog fijnere naald, ik vermoed 1 1/2. Hieronder zie je duidelijk het verschil

sprei-2

Het sprei is niet moeilijk te haken, het patroon haakt heerlijk snel weg en je hoeft niet al te veel na te denken. Het effect is optimaal, het lijkt op prachtig kant

Mocht je ook een foto voor me hebben, dan ontvang ik die graag.. Mocht je een fout ontdekken, dan hoor ik dat graag van je

Sprei patroon_oma_2016-5

 

Afbeelding

Onder de brug

24 dinsdag mei 2016

Tags

brug, onder

DSCF6569-bewerkt

Geplaatst door Elly van Veen | Filed under Diverse

≈ Een reactie plaatsen

Beestenboel

21 zaterdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Dieren

≈ 1 reactie

Tags

55-200 mm, beestenboel, Dieren, Enkhuizen, Fujinon, inwoners, telelens

Op de fiets kwam ik deze dieren tegen, allemaal inwoners van Enkhuizen

De foto zijn genomen met mijn Fujinon 55-200 mm telelens. Wat een toplens is dit.

Deze slideshow vereist JavaScript.

Project keuken #8

21 zaterdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Project Keuken

≈ 1 reactie

Tags

deeg, keuken, project, rabarbertaartjes, uitsteken

DSCF6578-bewerkt

Deeg uitsteken voor rabarbertaartjes

 

IJsvogel

18 woensdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Vogels

≈ 4 reacties

Tags

Alcedo atthis, blauwe flits, Bovenkarspel, IJsvogel, IJsvogeltje, Kingfisher, lens, locatie, poseren, streekbos, vissen

Ik heb er al heel wat moeite voor gedaan, maar dat het IJsvogeltje ( Alcedo atthis)  zo dicht bij huis zou zitten had ik niet durven dromen. Natuurlijk, ik hoorde het regelmatig van vrienden…daar ging een blauwe flits..Drie mensen vertelden me zelfs, dat het ijsvogeltje bij hun in de tuin kwam.

IJsvogel-6795

Maar om ze voor je lens te krijgen is iets anders. De laatste weken had ik ongeveer uitgevogeld waar ze zouden vissen in het Streekbos. Ik had er laatst al 3 zien vliegen. Toen ik gister weer op pad was, zag ik iemand verscholen in het riet zitten met een telelens. Toen wist ik waar ik moest wezen…een vriend bevestigde deze locatie.

IJsvogel-6765

Dus de wekker gezet, en om half 7 zat ik langs de waterkant. Al snel hoorde ik de roep van de IJsvogel en ja hoor, daar kwam ie. Wat een feest om ze te zien vissen, dat gaat zo ongelooflijk snel. En daarna kwamen ze mooi poseren… Mijn dag kan niet meer stuk!!

IJsvogel-6808 IJsvogel-2-10 IJsvogel-2-9 IJsvogel-2-8 IJsvogel-2-7 IJsvogel-2-6 IJsvogel-2-5 IJsvogel-2-4 IJsvogel-2-3 IJsvogel-2-2

 

De Vest

17 dinsdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in West Friesland

≈ 1 reactie

Tags

de Vest, Enkhuizen, fluitekruid, Iepziekte, thuis

Als kind vond ik het al prachtig op de Vest, en we hebben er zelfs een tijdje “aan” gewoond. Ik droom nog heel vaak dat we ons oude huisje weer terug kopen en dat we er wonen. Het blijft een prachtig stukje Enkhuizen, ook al zijn er heel veel bomen geveld door de Iepziekte. De geur van het bloeiend fluitekruid..ik voel me dan weer even thuis.

de vest- de vest--2 de vest-6561 de vest-6573

Vladimir de Haan

17 dinsdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Vogels

≈ Een reactie plaatsen

Tags

Enkhuizen, Haan, Hertenkamp, Vladimir

vladimir-6689 vladimir-6693

Vladimir de Haan woont in het Hertenkamp in Enkhuizen

de Judasboom

17 dinsdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Natuurfotografie

≈ Een reactie plaatsen

Tags

bundels, Cercis siliquastrum, Enkhuizen, hoofdstam, Judasboom, naaktbloeier, plantsoen, takken

In het plantsoen van Enkhuizen bloeit nu de Judasboom (Cercis siliquastrum) Deze boom is een naaktbloeier. De bloemen staan in bundels op de takken en soms ook op de (hoofd)stam. Het is een buitengewoon fraai gezicht als de boom in volle bloei staat. De bloemen verschijnen voordat het blad eind mei eraan komt. De bloemen steken schitterend af tegen het bruinzwarte hout. Het is de moeite waard om te gaan kijken!judasboom-6547 judasboom-6548 judasboom-6549 judasboom-6550 judasboom-6551 judasboom-6554

veel, heel veel….

15 zondag mei 2016

Posted by Elly van Veen in Vogels

≈ 1 reactie

Tags

gans, grauwe gans, pulletjes

gans-6471 gans-6481 gans-6491 gans-6495

Het is weer een best ganzenjaar…

Zin en onzin over blokken

14 zaterdag mei 2016

Posted by Elly van Veen in HAKEN

≈ 5 reacties

Tags

', 2016, blokbord, blokken, breiwerk, Cal, discussie, handdoek, kast, natte, onderwerp, persen, vierkantjes

Nu er wereldwijd druk wordt gehaakt aan de Cal 2016 is het een drukte van belang op het forum van de Facebookgroep. Ik probeer me er zoveel mogelijk afzijdig van te houden, want zodra je je mening of advies geeft, krijg je van alles over je heen.

Vooral het blokken is een veelbesproken onderwerp. Bij breiwerken perste ik altijd de stukken tussen natte handdoeken. Zo krijg je er een goed model in en het komt ook de structuur ten goede, tenminste, dat vind ik…

Deze Cal bestaat uit vierkantjes die aan elkaar worden gehaakt. Het lijkt mij dan ook handig om ervoor te zorgen dat ze allemaal dezelfde maat hebben. De deken wordt dan mooi regelmatige en gaat nergens trekken.

Natuurlijk zijn er altijd mensen die roepen “ik heb dat nog nooit gedaan en ga het ook nooit doen” “mijn moeder deed het ook nooit en haar dekens waren altijd mooi” “wat een kul, nergens voor nodig” “het trekt vanzelf wel recht” en ga zo maar door. Nu mag iedereen dat lekker zelf weten, maar omdat jij iets nooit doet, is het niet nodig om het dan ook maar een ander af te raden.

Ik laat dus maar even het verschil zien: Week 4 is klaar, door de golfsteek trekt het lapje naar rechts. Ook is de maat iets te klein. Het is gehaakt met naald 4. Eerst begon ik met naald 4.5 maar dat werd té groot.haken-6432

Ik heb het lapje gespannen op mijn zelfgefabriceerde blokbord . Het is nu goed in model en heeft de maat 18-18 cm. Ik leg hier een nat doekje op en laat het dan drogen.

haken-6433

En dit is het resultaat…links hoe het is zonder blokken, rechts ná het blokken. In mijn kast ligt een prachtig stapeltje met vierkantjes van exact dezelfde maat. Ik vind het een groot verschil. Jullie begrijpen, ik vind het géén onzin maar de discussie hierover, vermijd ik in het vervolg.

haken-6434

← Oudere berichten

Zoeken

Categorieën

  • ABOUT ME (89)
    • Afval-Allerlei (14)
    • Borstkanker (25)
    • Depressie (3)
    • Gedachten/ Hersenspinsels/ Ergernissen (37)
    • Gedichten (12)
    • Het gevecht tegen kanker (7)
  • ALLERLEI (85)
    • Diversen (39)
    • Recepten (23)
  • FOTOGRAFIE (710)
    • Aan de wandel (65)
    • AFRIKA (17)
    • Creatieve Fotografie (51)
    • Dieren (106)
    • Diverse (36)
    • Een dagje op stap (48)
    • Fotoclub (3)
    • HDR (4)
    • Lensbaby (5)
    • lightpad (1)
    • Macro (16)
    • Musea (8)
    • Natuurfotografie (122)
    • Nederland op de foto (60)
    • Op Vakantie (70)
    • Portretfotografie (5)
    • Rond het IJsselmeer (79)
    • Stillevens (8)
    • Straatfotografie (13)
    • Studiofotografie (10)
    • Vakantie UK & Ierland (20)
    • Veluwe (10)
    • Vintage lenzen op mijn Fuji XT2 (34)
    • Vogels (109)
    • Webshop Werk Aan de Muur (21)
    • West Friesland (32)
  • FOTOPROJECTEN (163)
    • Elke dag een foto (122)
    • Project 50/50 (12)
    • Project High Key (10)
    • Project Keuken (12)
    • Project Low Key (3)
    • Project Same place Same time (3)
  • HAKEN (28)
  • INFORMATIE, TIPS & TRUCS (61)
  • LIGHTROOM, PHOTOSHOP & PLUG IN (23)
  • PHOTOSHOPPEN (9)
  • SLIDE SHOWS (9)

Foto's te koop

  • WERK AAN DE MUUR
Elly van Veen

Elly van Veen

Bouwjaar 1958, getrouwd, 2 zoons, 2 schoondochters, 4 kleinkinderen, gek op Bowie, Golden Earring, Ierland, IJsland, UK en fotograferen met mijn Fuji XT-5 en XT-2

Bekijk volledig profiel →

Follow Elly van Veen on WordPress.com

Voeg je mailadres in en ontvang een bericht wanneer er een nieuwe Blog is geplaatst

Follow Elly van Veen on WordPress.com

Blogs

mei 2016
M D W D V Z Z
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
« apr   jun »

Meta

  • Account maken
  • Inloggen
  • Berichten feed
  • Reacties feed
  • WordPress.com

Blog Stats

  • 855.431 hits
mei 2016
M D W D V Z Z
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
« apr   jun »

Blog op WordPress.com.

  • Abonneren Geabonneerd
    • Elly van Veen
    • Voeg je bij 127 andere abonnees
    • Heb je al een WordPress.com-account? Nu inloggen.
    • Elly van Veen
    • Abonneren Geabonneerd
    • Aanmelden
    • Inloggen
    • Deze inhoud rapporteren
    • Site in de Reader weergeven
    • Beheer abonnementen
    • Deze balk inklappen
 

Reacties laden....